Dzień dobry w ten wyjątkowy dzień! Dzisiaj w Polsce obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. W naszym kraju Dzień Dziecka obchodzi się od 1952 roku zawsze 1 czerwca. Spróbuj obliczyć ile to już lat obchodzimy to święto. Z okazji Dnia Dziecka chcę Ci złożyć najserdeczniejsze życzenia. Ciesz się z najmniejszych rzeczy, miej wielu dobrych znajomych, bądź zawsze zdrowy i uśmiechnięty. Pani Posłuchaj piosenki ,, Jesteśmy dziećmi"
O co proszą dzieci?- odpowiedz na pytanie. A teraz zastanów się : Czy jesteś szczęśliwy? Czego najbardziej pragniesz, o czym marzysz? Czy wszystkie dzieci na świecie są szczęśliwe, i co dla nich jest szczęściem? Obejrzyj reportaż ,, Dzieci świata"
Czy Twoje marzenia są podobne do marzeń innych dzieci?
Ponieważ dzisiaj jest Twoje święto to mam propozycję, żebyś miło spędził czas .
Pozdrawiam Twoje rodzeństwo.Może wybierzecie się na spacer i zjecie pyszne lody.
1.06 poniedziałek Dzień Dziecka Międzynarodowy Dzień Dziecka- święto dzieci na całym świecie.Wypowiedzi na temat ilustracji. Układanie pytań zaczynających się od słowa: jak?Pisanie imion dzieci.Pisanie zdrobnień. 2.06 wtorek Prawa dziecka Omówienie treści opowiadania G. Kasdepke ,, Mam prawo"Czyli nieomal wszystko,co powinniście wiedzieć o prawach dziecka, a nie macie kogo zapytać!".Ocena postępowania bohaterów opowiadania.Wybieranie właściwego zakończenia zdania.Poznanie praw dzieci.Rola Rzecznika Praw Dziecka. Liczenie dziesiątkami. Edytor grafiki- tekst- ćwiczenia. 3.06 środa Cykl wychowawczy- Kiedy się dobrze bawimy? Opowiadanie treści czytanki ,, Kiedy się dobrze bawimy?". Układanie pytań i odpowiedzi. Pisanie zdań.Warunki potrzebne do dobrej zabawy. Liczenie dziesiątkami do 100. Zabawy dawniej i dziś. ,, Mój wymarzony plac zabaw'- rysowanie pastelami. 4.06 czwartek Zabawy naszych rodziców i dziadków. Czytanie i słuchanie wierszyków i informacji o dziecięcych zabawach i grach.uzupełnianie zdań nazwami gier.Liczba pojedyncza i mnoga nazw czynności. Dodawanie i odejmowanie pełnych dziesiątek. 5.06 piątek Bawimy się w cyrk Czytanie wiersza M. Byliniaka ,, Cyrk" oraz słów piosenki o tym samym tytule.Układanie i zapisywanie pytań do podanych zdań.Pisanie wyrazów z ż.Wyjaśnienie wyrażenia ,, cyrk na kółkach".Pracownicy cyrku. Rola i traktowanie zwierząt w cyrku- mocne i słabe strony. powtórzenie materiału z zakresu dodawania i odejmowania pełnych dziesiątek oraz mnożenia liczb. Słuchanie muzyki cyrkowej. Wartości nut- klocki rytmiczne.
Dzisiaj na lekcji online będziemy rozmawiali o tym jak zachowywać się w niecodziennych sytuacjach. Co robić, a co nie.Przeczytam Wam bajkę pt. ,, Cukierek" i wspólnie wykonamy część ćwiczeń. Przygotujcie ćwiczenia do polskiego, kredki, ołówek i zeszyt.Widzimy się o 13.00
Edukacja polonistyczna Zanim się spotkamy powtórzymy wiadomości . W KĆ str.54 ćw.4 wytnijcie z wycinanki potrzebne wyrazy i uzupełnijcie zdania naklejając w odpowiednim miejscu. Nie przepisujcie tych zdań do zeszytu. ćw.5 Dopasujcie podpisy do zdjęć. ćw.6 Połączycie wyrazy w rodziny( powstaną 2 rodziny). W każdej rodzinie zamalujcie wspólną część dla rodzin ( pol, euro). ćw.7 Wpiszcie daty ( kto nie pamięta str.44 w KĆ) ćw. 8 Rozwiążcie rebusy. Dla ułatwienia piszcie wyrazy zamiast rysunków, skreślajcie co jest niepotrzebne. ćw.9 Wyrazy z tego ćw.napiszcie w zeszycie po przecinku. Żeby odczytać wyraz rysunek sowa zamieńcie na wyraz sowa. Ułóżcie z nimi zdania i podkreślcie wyrazy, które oznaczają czynność. Edukacja matematyczna Na zajęciach komputerowych kolorowaliśmy zakodowane rysunki ( dinozaury). Wszystkim świetnie szło. Dzisiaj wykorzystamy Waszą umiejętność do odnajdywania wyników mnożenia w tabeli mnożenia. Podręcznik str.72. Spróbujcie odszukać właściwe wyniki wykonując zad.1,2. Proszę rodziców o podanie dodatkowo kilku innych przykładów. KĆ str.66,67 ćw.3,6 Dopisujemy kolejne liczby ( każdy tyle ile potrafi).Podobne ćw. mieliśmy przy rachunku pamięciowym. ćw.1 Rysujcie kółeczka i strzałki, dopisujcie kolejne liczby. ćw.2 Pokolorujcie okienka zgodnie z podanym kodem. ćw.4 Proponuję przepisać do tabeli wyniki mnożenia z tabeli w podręczniku i dopiero wtedy dorysować kółeczka i strzałki szukając wyniku mnożenia. ćw.5 tylko dla chętnych Jeśli którekolwiek ćwiczenia sprawiają Wam większą trudność i ich nie rozumiecie wykonajcie tylko to co jest zrozumiałe. Edukacja muzyczna W KĆ str.87 ( j.pol) w ćw. 4 są do napisania ćwierćnuty. Zwróćcie uwagę czym różnią się od półnut? ( są zamalowane w środku) Te ćwierćnuty leżą na pierwszym polu oznaczają dźwięk fa. Dokończcie ich pisanie. Pamiętajcie o odstępach między kolejnymi nutami. Teraz przed Wami wyjątkowa nauka gry na kubku. Popatrzcie i posłuchajcie.W miarę możliwości starajcie się powtarzać za PANEM.
Spróbujcie się nauczyć. Pan pokazuje powoli, a przy okazji usprawnicie swoją koordynację ruchową. ( rodzice wytłumaczą co to znaczy:D ).
Ja też się uczę. Dobrej zabawy.
Może KTOŚ ułoży swój utwór i nam zaprezentuje, ale najpierw to co pokazuje PAN.
Przez dwa kolejne dni będziemy mówili na temat ,, Ostrożni- bezpieczni ".
Edukacja polonistyczna
Posłuchajcie opowiadania ,, Nie każdemu można zaufać"( str.52,53) Udzielcie ustnie odpowiedzi na 1,2 pytanie. W KĆ ćw.1,2/50
Posłuchajcie:
Przeczytajcie teraz Dobre rady (str.53 -podręcznik ) i zapamiętajcie. W zeszycie do polskiego napisz ( Lekcja,data) Bądź ostrożny w kontaktach z nieznajomymi! Wybierz 1 lub 2 rady do których narysujesz znak ostrzegawczy.
Oprócz kontaktów z nieznajomymi może czekać na nas wiele innych zagrożeń. W podręczniku str.54,55 obejrzyjcie ilustracje. Jakie mogą być przyczyny pożaru? Przeczytajcie tekst zamieszczony pod ilustracją, zapamiętajcie numery i Dobre rady- dzieci nie mogą same:............................. Obejrzyjcie
W KĆ ćw.3,4// 51
Edukacja matematyczna
Zanim przystąpimy do liczenia przypomnijcie sobie nazwy miesięcy i spróbujcie wykonać zadania ze znajomości miesięcy ( nie dłużej niż 5 min)
Podręcznik str.71 zad.1- przepiszcie do zeszytu podane przykłady zamieniając je na dodawanie i wstawcie wyniki. np.: 2x2= 2+2= 4 ( wasze razy to kropka!) KĆ cała str.65 ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
O 13.00 spotykamy się online z dziećmi o nr w dzienniku od 1-12 , a o 13.30 od nr 13-25. Czytamy z podziałem na role.Podręcznik str.48,49.
☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺
Nasze prace w zeszytach
Z takimi narzędziami , aż chce się pracować!
Zrobiło się żółto od mleczy i śpiewająco od ptaków.